YAT SİGORTASI

Ticari yatların ya da özel amaçlı kullanılan gezinti teknelerinin, denizde, karada veya çekek yerinde göreceği zararlara karşı yapılan sigortadır.

Denizin, güneşin ve özgürlüğün tadını çıkardığınız yatınız, başına gelen herhangi bir kazada güvence altına alınıyor. Bu sayede onun da güvenliğini sağlayabiliyor, başına gelecek tüm hasarları kapsamlı ve eksiksiz karşılayabiliyorsunuz.

Tekne / Yat Sigortası Nedir?

Tekne / yat sigortası konusunda sektörün en ileri gelen firmaların başında Deniz Sigorta gelmektedir. Sigortaların ihtiyacınıza göre şekillenebileceğini ifade etmek istiyoruz. Teknenizin başına gelebilecek pek çok riskli koruma altına almaktayız.

Bu sigorta içerisinde geniz, deniz ve çeşitli göl araçlarının karşılaşabileceği bütün riskleri sigorta poliçesine eklettirebilirsiniz. Mavi yolculuklarda hasarsız ve sıkıntısız bir şekilde dolanabilirsiniz. Tüm deniz ve kaza tehlikelerine karşı kapsamlı bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. Yolculuklarınızın sorunsuz bir şekilde geçmesi için bizimle

Tekne / Yat Sigortası Kapsamı Nedir?

Tekne / yat sigortası kapsamı çok geniştir. Pek çok riskleri teminat altına alarak, sizleri büyük yüklerden kurtarıyoruz. Eğer özel tekneleriniz ya da yatlarınız varsa, bunun için tekne ve yat sigortasından yararlanmanız sizler için daha yararlı olacaktır. İşte sizin için verebileceğimiz teminatlar şu şekildedir:

  • Fırtına çarpma, karaya oturma, deniz ve kara tehlikeleri
  • Yangın, volkanik patlama, yıldırım düşmesi, deprem, infilak
  • Bir takım eşyaların, araçların ve makinelerin zor kullanılarak çalınması
  • Teknenin bakıma alındığı yeri önceden bildirirseniz, bu kapsamında teknenin indirilirken ya da bindirilirken meydana gelebilecek bütün hasarlar
  • Teknelerde ve makineler olan gizli kusurlar sebebiyle meydana gelen patlamalar
  • Teknenin su motorunun ya da dıştan takma motorunun çalınması

Görüldüğü gibi tekne ve yat sigortasının kapsamında olduğu pek çok risk bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz zararlar ve hasarlar hemen hemen herkesin başına gelebilmektedir meydana gelebilecek bu hasarlardan dolayı, maddi kayıplarınız büyük olabilir. Ancak sigorta kapsamından yararlanırsanız, çok daha uygun fiyatlarda kendinizi koruma altına alabilirsiniz. 

Ancak bunların dışında teminat altına alınmayan bir takım parçalar ve hasarlar bulunmaktadır. Özellikle yardım botları, yatın gövdesi, makineler sigorta kapsamında koruma altına alınır. Tekne ile aynı isimde olmayan yardım botları, kişisel eşyalar ve balıkçı takımları gibi ürünlere gelebilecek hasarlar bu kapsam altına ele alınmamaktadır.

Tekne ve yatlarınızla ilgili meydana gelebilecek hasarlara karşı koruma altına almak istiyorsanız, bizi arayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız konutla ilgili sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Yat Sigortası Teklifi Alın